Nasza działalność

Nasza działalność

Rekolekcje ewangelizacyjne


Co roku organizujemy kilkudniowe spotkania rekolekcyjne z wyjątkowymi głoszącymi, którzy swoje życie poświęcili służbie Bogu. Gościliśmy takie osoby jak ofm Józef Witko, John Baptist Bashobora, o Antonello Cadeddu i o Enrique Porcu, Marcin Zieliński, Witek Wilk

Wieczory uwielbienia


W każdą pierwszą środę miesiąca po wieczornej Mszy Świętej odbywają się wieczory uwielbienia. Jest to czas adoracji, pieśni i oddawania Bogu chwały. Stałym punktem tych spotkań jest głoszenie Słowa Bożego i indywidualna modlitwa wstawiennicza nad każdym kto potrzebuje pomocy.

Kursy ewangelizacyjne


Jako wspólnota należąca do Szkoły Nowej Ewangelizacji formujemy się według programu, który ta szkoła proponuje. Początkiem formacji we wspólnocie jest Kurs Nowe Życie. SNE proponuje kilkadziesiąt kursów dostosowanych indywidualnie do potrzeb każdej osoby.

Spotkania uwielbieniowo-formacyjne


Wspólnota spotyka się w każdą środę po wieczornej Mszy Świętej w salkach parafialnych. Spotkania dzielą się na: Uwielbieniowe w każdą 3 środa miesiąca, poświęcamy je na radosne uwielbienie, spontaniczną modlitwę oraz konferencję, która porusza ważne dla wspólnoty zagadnienia z Pisma Świętego.

Formacyjne, na których spotykamy się w małych kilkuosobowych grupach z animatorem. Są to spotkania na których poświęcamy się indywidualnej formacji oraz modlitwie za siebie nawzajem.


Modlitwa wstawiennicza


Na każdym spotkaniu poświęcamy czas aby służyć modlitwą wstawienniczą, której owocami są liczne uzdrowienia fizyczne i duchowe. Jest to dla nas ważne ponieważ wierzymy, że Bóg w szczególny sposób nas do tego powołuje. Z modlitwy może skorzystać każdy, nie trzeba być we wspólnocie, wystarczy przyjść na spotkanie. .

Kursy przedmałżeńskie


Wspólnota jest zaangażowana w przygotowanie narzeczonych do Sakramentu Małżeństwa. Dzielimy się z młodymi ludźmi tym jak bliskość Jezusa potrafi odmienić rodzinę i relacje w niej panujące.

Prowadzenie młodzieży do bierzmowania


Członkowie naszej wspólnoty są animatorami młodzieży mającej przystąpić do bierzmowania. Staramy się pokazać młodym ludziom prawdę o Bogu, którą świat chciałby zastąpić kłamstwem.